Resultados de bádminton

Imprimir

badminton17.4.10Nova derrota do CB As Neves por 2-5 ante o CB Benalmádena en Andalucia e confirma o seu descenso a primeira nacional

O CB As Neves despediuse este sábado da División de Honra ao sufrir unha nova derrota por 2-5 ante o CB Benalmadena no seu último partido nesta categoría certificando así o seu descenso a Primeira División Nacional.
En encontro ante o club andaluz disputouse no Polideportivo Regueiro do Mel de Benalmadena co seguinte resultado parcial:

-Dobres Mixtos: Angela Soto/Bruno Moldes perderon con Mariña Garvi/David Ramirez por 8-21 e 9-21
-Dobres Feminino: Nerea Alvés/Leticia Rodríguez perderon con Mariña Garvi/Marian Fdez. por 10-21 e 10-21
-Dobres Masculino: David Durán/Pablo Méndez perderon con Rafael Galvez/David Ramirez por 19-21 e 12-21
-Individual Feminino nº 2 Angela Soto gaño a Mariña Fernández por 21-17, 12-21 e 21-6
-Individual Masculino nº 2 David Durán gaño a Marcos Ruiz por 21-18 e 21-19
-Individual Feminino nº 1 Leticia Rodríguez perdeu ante Julia Fernández por 24-26 e 13-21
-Individual Masculino nº Pablo Méndez perdeu ante Rafael Galvez por 15-21 e 18-21

O CB Thebes&Reale A Estrada gana 4-3 ao CB Estella e disputará a final da primeira división nacional

O CB Thebes&Reale A Estrada foi a outra cara da monada e ocupase a próxima tempada a praza en División de Honra que deixa o CB As Neves. Esta fin de semana volveu derrotar ao conxunto navarro do CB Estella por 4 a 3 e xogase a final da Primeira División Nacional de Bádminton ante o CB IES La Orden B.

Coa praza garantida en División de Honra e a vitoria no seu cancha, o CB Thebes&Reale A Estrada afrontou o seu partido en Estella con certa tranquilidade e conseguiu unha nova vitoria por 4 a 3 o que lle dá o pase á final. Este foi o resultado parcial do encontro:

-Dobres Mixtos: Lucía Tavera/Rafael Vázquez gañaron a Patricia Pérez/David Ruiz por 22-20 e 21-17
-Dobres Feminino: Ana Reino/Nerea Gestoso perderon con Edurne Echarri/Nelly Iriberri por 21-19, 12-21 e 15-21
-Dobres Masculino: Diego Otero/José Manuel Padin perderon con David Ruiz/Roberto Juariz por 22-24 e 22-24
-Individual Feminino nº 2 Lucia Tavera gaño a Nelly Iriberri por 21-16 e 21-9
-Individual Masculino nº 2 José Manuel Padín gaño a Iñigo Urra por 21-14 e 22-20
-Individual Feminino nº 1 Ana Reino perdeu ante Patricia Pérez por 13-21 e 11-21
-Individual Masculino nº 1 Rafael Vázquez gaño a Iñigo Andueza por 21-11 e 21-10

Vigo xa ten a súa representación na fase zonal do campionato escolar de bádminton que se disputa o próxima 26 de marzo en Baiona

Este sábado disputouse na pista vermella do IMD dás Travesas de Vigo a último xornada clasificatoria do Campionato Escolar de bádminton Zona Vigo organizado polo Servizo Provincial de Deportes da Secretaria Xeral Para ou Deporte, a Federación Galega de Bádminton e o Club Bádminton Rachaplumas e que conta coa colaboración da Concellería de Deportes do Concello de Vigo e o Instituto Municipal dos Deportes de Vigo.

Despois desta xornada, Vigo xa ten a súa representación na fase final inter zonal que se disputará o próximo 26 de marzo de 2011 en Baiona xunto á representación do Val Miñor que sairá da súa xornada do próximo 11 de marzo.
Estes son os xogadores clasificados para a fase final:

-Benxamín masculino: Gabriel Fernández, Jacobo Fernández, Alvaro Valverde e Omar Vila do EDM de Vigo e Marco Salgado e Igor Argibay del Colexio Monterrey
-Benxamín Feminino: Ana Belén Salgueiro e Lucía Branco do EDM de Vigo, Antia Fernández e Maleda Graña del Colexio Carmelitas e Nerea Salgado do Colexio Monterrey.
-Alevín Masculino: Alberto Méndez, David Torres, Gabriel Bastos e Victor Costas do EDM de Vigo, Jonathan González del Colexio Monterrey e Oscar López, Alejandro Ferreira e Yago López del Colexio Apóstol Santiago.
-Alevín Feminino: Rebeca Gómez, Yashira Piñeiro e Sandra Costas del Colexio Monterrey, Paula Tablado, e Catalina Pernas do Colexio Carmelitas, Laura Quintans e Alba Míguez del Colexio Martin Codax e Laura Blanco do EDM de Vigo.
-Infantil Masculino: Alejandro Rivadulla, Eliseo Pérez e Eloy Dapena do IES de Teis, Javier Rey, Javier Martínez, Noel Villar e Carlos Hermida del Colexio Martin Codas e Francisco Argibay del Colexio Monterrey.
-Infantil Feminino: Carla Mouriño, Laura Valverde, Eva Murio, Ainoa Rial e Lucia Coello do CB Rachaplumas e Maribel Arizaca, Mariña Prieto e Raquel Rodríguez do IES de Teis.
-Cadete Masculino: Brais Vila, Jorge Enrique Arizaca, Pablo Vilas, Oscar Lago, Jorge García e Iago DÁ Cruz do IES de Teis e Jacobo Quintans e Jaime Alvarez del Colexio Martin Codax.
-Cadete Feminino: Sheila Tombo, Natalia Castro, Ruth González, Alba Reborda e Laura Deben do IES de Teis e Ana García del Colexio Carmelitas.