Bo bádminton e axustados resultados no Trofeo Rachaplumas

Imprimir

medallistas_sub_13A pasada fin de semana o CB Rachaplumas organizou a terceira proba (segunda individual) do Trofeo CB Rachaplumas - Copa Diputación, coa participación de 150 de xogadores, representado a un total de 16 entidades. A competición tivo lugar no Pavillón do Manuel Antonio, de 10 a 21 horas, disputándose máis de 300 partidos.

Tomaron parte as seguintes entidades: EDM Salceda de Caselas, ADA Salvaterra de Miño, CB Ponteares, CEP Pedro Caselles de Tomiño CB Los Sauces de Pontevedra, CB Cangas e Colexio Compañía de María de Cangas, Colexio Angel de la Garda e Colexio Estudio de Nigrán, e as entidades de Vigo CB El Draque, CB Troula, IES de Teis, Colexio Monterrey, EDM de Vigo e CB Rachaplumas.

Competición individual e nas categorías sub-13, sub-17 e Absoluto co seguinte cadro de honra:

Categoría sub A13 A

1. - Omar Vila do CB Rachaplumas de Vigo
2. - Jacobo Fernández do CB Rachaplumas de Vigo
3. - Ana Belén Salgueiro do CB Rachaplumas - Vigo
4. - Boris Bunimov do CB Los Sauces de Pontevedra

Categoría sub-13 B

1. - Marco Salgado do Colexio Monterrey - Vigo
2. - Sara Alvarez do CB Ponteareas
3. - Nerea Salgado do Colexio Monterrey - Vigo
4. - Juan Vicente do CEP Pedro Caselles - Tomiño

Categoría sub-13 B

1. - Daniel Alvarez do EDM Salceda de Caselas
2. - Cristina González do EDM Salceda de Caselas
3. - Alexander Fernández do EDM Salceda de Caselas
4. - Mateo Pérez do EDM Salceda de Caselas

Categoría sub-13 D

1. - Miguel Alcantara do Colegio Monterrey de Vigo
2. - Ariadna Rodríguez do CB Ponteareas
3. - Candea Pérez do EDM Salceda de Caselas

Categoría sub-17 A

1. - David Torres do CB Rachaplumas - Vigo
2. - Alberto Méndez do EDM de Vigo
3. - Daniel Lloreda do CB Cangas
4. - Carla Vázquez do CB Los Sauces de Pontevedra

Categoría sub-17 B

1. - David García do EDM de Vigo
2. - Alberto Ménde do EDM de Vigo
3. - Sara Acuña do Colexio Compañía de María de Cangas
4. - Marcos Refojos del Colegio Compañía de María de Cangas

Categoría Absoluta

1. - Javier González do CB Rachaplumas de Vigo
2. - Brais Vila do CB Rachaplumas - Vigo
3. - Manuel Pérez do CB Troula
4. - Ramón Quiroga do CB El Draque de Vigo
 

Gabriel Fernández e Juan Fernández participaron esta fin de semana en la concentración do programa búscase campión en San Sebastian

O xogador do CB Rachaplumas Gabriel Fernández e o técnico Juan Fernández participaron a pasada fin de semana na concentración Interterriorial del Programa Búscase Campión xunto con 37 xogadores de Galicia, Asturias, Cantabría, Navarra, LA Rioja e País Vasco, en San Sebastián.

Esta concentración esta destinada para mellorar a técnica dos xogadores nacionais sub-13 e sub-11 e asignar grips de cores que marcan o nivel dá cada un. O xogador vigués alcanzo o grip morado, superando o amarelo, verde e morado.