rachaplumas_15.03.14O pasado sábado celebrouse no pavillón do CIFP Manuel Antonio de Vigo a 6ª proba da Copa Deputación de Pontevedra de bádminton na modalidade de dobres. Un total de 140 deportistas de 16 entidades do sur da provincia de Pontevedra.

O CB Los Sauces de Pontevedra, CEP Pedro Caselles de Tomiño, EDM Salceda de Caselas, ADA Salvaterra de Miño, CB Ponteareas, CB Cangas e Colexio Compañía de María de Cangas, Colexio Ángel de la Guarda e Colexio Estudio de Nigrán, Colexio Monterrey, Colexio Martín Codax, IES de Teis, EDM de Vigo, CB Troula, CB El Draque e CB Rachaplumas de Vigo tomaron parte en horario de 10 a 14 h.

A competición resultou un éxito e púidose ver bo bádminton e intensos partidos xa que houbo varios partidos ao terceiro set. Este foi o cadro de honra da proba:

Categoría sub-13:

1º. - Almaz Coello/Sarela Meana (EDM de Vigo).
2º. - Humberto Bejar/Harlin José Tejada (IES de Teis-Vigo).
3º. - Emma Sánchez/Ana Valebona (EDM de Vigo).
4º. - Alexandre Fernández/Mateo Pérez (EDM de Salceda de Caselas).

Clasificación despois desta proba:

1. - Almaz Coello/Sarela Meana (EDM de Vigo) con 400 puntos.
2. - Xenxo Outeiro/Pablo Torres (ADA de Salvaterra de Miño) con 300 puntos.
3. - Ana Belén Salgueiro/Antia Fernández (CB Rachaplumas de Vigo) con 290 puntos.
4. - Alexandre Fernández/Mateo Pérez (EDM de Salceda de Caselas) con 250 puntos.

Categoría sub-17:

1. - Alberto Méndez/David Torres (CB Rachaplumas de Vigo).
2. - Omar Vila/Gabriel Fernández (CB Rachaplumas de Vigo).
3. - Pedro Castelao/Eloy Dapena (EDM de Vigo).
4. - Samuel Abreu/Xabier Rodríguez (IES de Teis-Vigo).

Clasificación despois da proba:

1. - Alberto Méndez/David Torres (CB Rachaplumas de Vigo) con 300 puntos.
2. - Gabriel Fernández/Omar Vila (CB Rachaplumas de Vigo) con 290 puntos.
3. - Pedro Castelao/Eloy Dapena (EDM de Vigo) con 230 puntos.
4. - Samuel Abreu/Xabier Rodríguez (IES de Teis- Vigo) con 160 puntos.

Categoría absoluta:

1. - Javier González/Brais Vila (CB Rachaplumas-Vigo).
2. - Yago Barbosa/Sergio Lobato (EDM de Salceda de Caselas).
3. - Juan Fernández/Juan Vila (CB Rachaplumas-Vigo).
4. - Laura Debén/Jorge García (IES de Teis-Vigo).

Clasificación despois desta proba:

1. - Javier González/Brais Vila (CB Rachaplumas-Vigo) con 260 puntos.
2. - Yago Barbosa/Sergio Lobato (EDM de Salceda de Caselas) con 170 puntos.
3. - Manuel Pérez/Ramón Quiroga (CB El Draque de Vigo) con 160 puntos.
4. - Mariña Prieto/Pablo Vilas (IES de Teis-Vigo) con 150 puntos.

Próxima proba o 29 de marzo de 2014 na modalidade de individual.


O CB Rachaplumas participa o próximo fin de semana no I torneo internacional Cidade de Espinho (Portugal)

A próxima fin de semana, o 22 e 23 de de marzo de 2014, o CB Rachaplumas participará no I Torneo Internacional Cidade de Espinho (Portugal). Para esta proba o Club despraza un total de 24 xogadores repartidos nas categorías sub-11, sub-13, sub-15, sub-17, sub-19 e veteranos.

Os xogadores vigueses que tomasen parte na proba son:

Categoría sub-11: Jacobo Fernández, Javier Alava e Anxo Vila.
Categoría sub-13: Ana Belén Salgueiro, Omar Vila, Gabriel Fernández e Rafael Fernández.
Categoría sub-15: Rebeca Gómez, Carla Vázquez, David Torres, Alberto Méndez, David Costa e David García.
Categoría sub-17: Mara Leiva e Sandra Iglesias.
Categoría sub-19: Paula Louzao, Brais Vila, Javier González, Miguel Silva e Jorge García.
Categoría Veteranos: Sara Cabaleiro, Juan Fernández e Juan Vila.

Esta proba vai ser unha boa preparación para o Campionato de España sub-11 e sub-13 onde o club vigués ten depositadas as súas esperanzas de cara a renovar o título logrado a tempada pasada. As mellores opcións viguesas ao podio céntranse en  Sub-11la categoría sub-11, sub-13 e sub-19.