nvilaO Club de loita proclamouse vencedor do IV Trofeo Int. Club Cidade de Vigo, celebrado en Vigo o pasado día 9, conseguindo seis medallas de ouro, cinco de prata e tres de bronce.

O torneo celebrouse no pavillón municipal das Travesas co seguinte resultado por categorías:

Prebenxamín masculino:
29 quilos ouro - Yago Vermello - Club Kuzushi
29 quilos prata - Saul Belo - Club Santo Ignacio Ignacio
29 quilos bronce - Rubén Durán - Club San Ignacio
29 kilosbronce - Pablo Barbosa - Club San Ignacio

Prebenxamín feminino:
29 quilos ouro - Alexandra Castillaro - Club Cidade de Vigo
33 quilos ouro - Alexandra Alvés - Club Cidade de Vigo
37 quilos ouro - Vanesa Gónzalez - Club Cidade de Vigo
37 quilos prata - Alba Mariña - Club San Ignacio
42 quilos ouro - Carmen Rodríguez - Club Kuzushi
42 quilos prata - Valeria Rodríguez - Club Cidade de Vigo

Benxamín masculino:
33 quilos ouro - Alberto Vermello - Club Kuzushi
33 quilos prata - Aaron Belo - Club San Ignacio
33 quilos bronce - Enrique Herbello - Club Kuzushi
33 quilos bronce - Iván Castillaro - Club Cidade de Vigo
37 quilos ouro - Crhistian Fontarigo - Club San Ignacio
37 quilos prata - Iván Turkan - Club Kuzushi
37 quilos bronce - Maikel Carvallo - Club Cidade de Vigo
42 quilos ouro - Carlos García - Club Santo Ignacio Ignacio
42 quilos prata - Anxo González - Club Kuzushi
42 quilos bronce - Adrián González - Club Kuzushi
42 quilos bronce - Crhistian Míguez - Club Cidade de Vigo
42 quilos -5º - Raúl Lago - Club Santo Ignacio Ignacio
58 quilos ouro - Brais García - Club Kuzushi
58 quilos prata - Venancio Rodríguez - Club Cidade de Vigo
58/64 quilos ouro - Ibrain Movazi - Club San Ignacio
58/64 quilos prata - Brais Lorenzo - Club Cidade de Vigo

Alevín feminino:
41 quilos ouro - Cristina Alves - Club Cidade de Vigo

Infantil masculino:
59 quilos ouro - Iván González - Club Kuzushi
59 quilos prata - Luis f. Tombo - Club Cidade de Vigo
59 quilos bronce - Carlos Prieto – Selección Álava
59 quilos bronce - Daniel Velasco –Selección Castilla León
66 quilos ouro - Asier Arribillaga - SelecciónÁlava
66 quilos prata - Edgar Domínguez - Club Cidade de Vigo

Cadete masculino:
76 quilos ouro - Sergio Aragón - Club Cidade de Vigo
76 quilos prata - Erik ponte - SelecciónÁlava
76 quilos bronce - Gica Patarize - SelecciónÁlava

Junior masculino:
76 quilos Oro - Alejandro Corbacho - Club Cidade de Vigo
76 quilos Plata - Igor Arribillaga - SelecciónÁlava
76 quilos Bronce - Eugen Mamaliga - SelecciónCastilla-Leon

Senior masculino:
84 quilos ouro - Pablo Fernández - Club Santo Ignacio Ignacio
84 quilos prata - Asier Ejido - SelecciónCastilla-Leon
84 quilos bronce - Alejander González - SelecciónÁlava
96 quilos ouro - Unai Díaz - SelecciónÁlava
96 quilos prata - eneko talleda - SelecciónVizcaya

Mellor loitador masculino:
Alberto Vermello - Club Kuzushi

Mellor loitadora feminina:
Vanesa González - Club Cidade de Vigo

Clasificación por equipos:

1º Club Cidade de Vigo 111 puntos
2º Club kuzushi 77 puntos
3º Club San Ignacio 48 puntos
4º Selección Alavesa 46 puntos
5º Selección Castilla-Leon 45 puntos
6º Selección Vizcaya 13 puntos

Árbitros: Macio pinto e Mariana de Vigo, Pablo e Sito de Castilla-León e Tomás de Álava.