O sábado 06 de marzo de 2010 xogouse, na pista Vermella do IMD dás Travesas de Vigo, unha última xornada da primeira fase do Campionato Escolar de Bádminton fase Zonal de Vigo. En esta xornada só todas as categorías que reuniron uns 100 xogadores das entidades participantes de Vigo: IES Cotobade, CB Rachaplumas, EMD de Vigo, Colexio Monterrey, Colexio Carmelitas, Colexio Martín Codax e IES de Teis.
A competición estivo organizada polo Servizo Provincial de Deportes da Xunta de Galicia, o Club Bádminton Rachaplumas, a Agrupación Deportiva Vigo, o IMD dás Travesas e a Concellaría de Deportes do Concello de Vigo.
Despois desta xornada os oito primeiros xogadores de cada categoría disputasen cos oito primeiros da zona do Val Miñor a final zonal e as prazas que dan dereito ao Campionato Provincial Escolar de Bádminton do mes de Abril en As Neves. A final zonal vaise disputar en Vigo o próximo sábado 27 de marzo de 2010.
Estes son os xogadores do zonal de Vigo clasificados para a fase final:
Categoría Benxamín Masculino:
1. - Omar Vila - CB Rachaplumas 28 puntos
2. - Sergio Beado - Martín Codax 26 puntos
3. - Rafael Fernández - EDM Vigo 25 puntos
4. - Alejandro Miranda - Monterrey 22 puntos
5. - Martin Fuentes - Carmelitas 19 puntos
6. - Pedro Pérez - Martín Codax 17 puntos
7. - Igor Argibay - Monterrey 9 puntos
8. - Rubén Alejandro Rodríguez - Monterrey 9 puntos
Categoría Benxamín Feminino:
1. - Sandra Costa - Monterrey 19 puntos
2. - Antia Fernández - Carmelitas 18 puntos
3. - Marta Vao - Martin Codax 18 puntos
4. - Ana Belén Salgueiro - EDM Vigo 17 puntos
5. - Lorena Novo - Carmelitas 15 puntos
6. - Noelia Ferreira - Monterrey 15 puntos
7. - Sara Soidan - Monterrey 13 puntos
8. - Clara Varela - Carmelitas 13 puntos
Categoría Alevin Masculino:
1. - David Torres - EDM Vigo 22 puntos
2. - Alberto Méndez - Rachaplumas 21 puntos
3. - Victor Costas - EDM Vigo 20 puntos
4. - Luis Campelos - Monterrey 19 puntos
5. - Brais Dá Silva - Monterrey 17 puntos
6. - Noel Villar - Martín Codax 17 puntos
7. - Javier Rey - Martín Codax 16 puntos
8. - Francisco Argibay - Monterrey 16 puntos
Categoría Alevin Feminino:
1. - Eva Murio - CB Rachaplumas 16 puntos
2. - Laura Zulema Quintans - Martín Codax 13 puntos
3. - Paula Tablado - Carmelitas 13 puntos
4. - Marta Vélez - Martin Codax 12 puntos
5. - Catalina Pernas - Carmelitas 12 puntos
6. - Sara Lameiro - Martín Codax 10 puntos
7. - Rebeca Gómez - Monterrey 8 puntos
8. - Isabel Soidan - Monterrey 7 puntos
Categoría Infantil Feminino:
1. - Carla Mouriño - Rachaplumas 24 puntos
2. - Laura Valverde – Rachaplumas 23 puntos
3. - Ainoa Rial - CB Rachaplumas 21 puntos
4. - Lucia Coello - CB Rachaplumas 20 puntos
5. - Raquel Rodríguez - IES Teis 18 puntos
6. - Sheila Tombo - IES Teis 17 puntos
7. - Maribel Arizaca - IES Teis 17 puntos
8. - Noelia Otero - IES Teis 13 puntos
Categoría Infantil Masculino:
1. - Brais Vila - Rachaplumas 14 puntos
2. - Alejandro Rivadulla - Rachaplumas 13 puntos
3. - Martin Riveiro - Carmelitas 12 puntos
4. - Carlos Magan - Rachaplumas 11 puntos
5. - Pablo Vilas - IES Teis 10 puntos
6. - Carlos Hermida - Martín Codax 9 puntos
7. - José Angel Costas - EDM Vigo 8 puntos
8. - Diego Iglesias - El Draque 2 puntos
Categoría Cadete Masculino:
1. - Jacobo Quintans - Martín Codax 22 puntos
2. - Jorge Enriquez Arizaca - IES Teis 20 puntos
3. - Germán Sánchez - Rachaplumas 20 puntos
4. - Jaime Alvarez - Martin Codax 19 puntos
5. - Raúl Gullón - Martín Codax 18 puntos
6. - Jorge Garcia - IES Teis 17 puntos
7. - Oscar Lago - IES Teis 15 puntos
8. - Joshua López - IES Teis 14 puntos
Categoría Cadete Feminino:
1. - Luzmila Soledad - IES Teis 17 puntos
2. - Lara Solla - IES Teis 17 puntos
3. - Natalia Castro - IES Teis 15 puntos
4. - Wendy Carreira - IES Teis 15 puntos
5. - Ana Taboado - Rachaplumas 14 puntos
6. - Uxía Martínez - IES Teis 14 puntos
7. - Ana García - Carmelitas 13 puntos
8. - Ruth González - IES Teis 11 puntos