crossbaionaA Concellaría de Deportes do Concello de Baiona, Agrupación deportiva do Val Miñor e a Secretaría Xeral para ou deporte, como entidades encargadas da organización do XI Edición do Cross Escolar do Val Miñor,  mostran a súa grande satisfacción polos resultados obtidos en liñas xerais polo desenvolvemento e organización do pasado XI Cross Escolar do Val Miñor, que a realizo o pasado Domingo día 13 de Decembro no antigo campo de fútbol de Santa Marta, en Sabaris.

A proba foi un éxito de asistencia, que axudado pola fantástica climatoloxía que nos acompaño ao longo da mañá e polo traballo de divulgación dos distintos responsables dos centros de ensino fixeron ao longo destes últimos días alcanzásemos a friolera de máis de 700 escolares participantes repartidos entre todas as categorías dende os cadetes ata os máis pequenos, os chupetes, os cales tiveron a posibilidade de gozar dun circuíto esixente pero moi rechamante, que favoreceu sen dúbida ao espectáculo deportivo e grazas ao tremendo colorido que ofreceron os muchísimos pais que nos acompañaron ao longo de todas as carreiras.

O cadro de vencedores das distintas carreiras foi o que segue:

Cadete Masculino
1º Aaron Misa García (Número 331 Sociedade Atlética do Val Miñor).
2º Carlos Monroy Iglesias (Número 328 Sociedade Atlética do Val Miñor).
3º Guzmán Gómez Guerrero (Número 327 Sociedade Atlética do Val Miñor).
4º Manuel Costas Camarero (Número 329 Sociedade Atlética do Val Miñor).
5 ºDamián Esmerode Domínguez (Número 326 Sociedade Atlética do Val Miñor).

Cadete Feminino
1º Eva Cid Guede (Número 341 Sociedade Atlética Val Miñor).
2º Jenny Fernández Maso (Número 336 Sociedade Atlética Val Miñor).
3º Orballo Rodríguez (Número 332 Sociedade Atlética do Val Miñor).
4º Mónica Rodríguez (Número 338 Sociedade Atlética do Val Miñor).
5º Patricia Pereira Martínez (Número 334 Sociedade Atlética do Val Miñor)

Infantil Masculino
1º Lois Mariño Hermida (Número 347 Sociedade Atlética Val Miñor).
2º Yeray Gómez Vilar (Número 350 Sociedade Atlética Val Miñor).
3º Pedro Monroy Iglesias (Número 346 Sociedade Atlética Val Miñor).
4º Brais Gómez Vilar(Dorsal 351 Sociedade Atlética Val Miñor).
5º Miguel Vilches Narro (Número 17 Colexio Humberto Juanes).

Infantil Feminino
1º Laura Rodríguez Costas (Número 344 Sociedade Atlética Val Miñor)
2º Laura Méndez Costas (Número 343 Sociedade Atlética Val Miñor).
3º Laura López Valverde (Número 656 Colexio Sabaris).
4º Mar Juan Rollan (Número 960 Colexio Estudio).
5º Paula López Valverde (Número 655 Colexio sabaris).

Alevín Masculino
1º Lorenzo González Díaz (Número 356 Sociedade Atlética Val Miñor).
2º José Villar Corrales (Número 357 Sociedade Atlética Val Miñor).
3º Fabio Yebra (Número 47 Humberto Juanes).
4º Denis Mariño Hermida (Número 352 Sociedade Atlética Val Miñor).
5º David Jiménez (Número 15 Escolas Deportivas Municipais de Baiona).

Alevín Feminino
1º Laura Fernández (Número 267 Colexio Anxo da Garda)
2º Raquel González Sendra (Número 370 Colexio Andessen).
3º Julia Fortes (Número 59 Colexio Humberto Juanes).
4º Alba Santiago (Número 816 Colexio Fontes Bahiña).
5º Sofía García Martínez (Número 800 Colexio Estudio).

Benxamín Masculino
1º Anxo Mariño Hermida (Número 1862 Sociedade Atlética do Val Miñor).
2º Eduardo Valverde (Número 74 Colexio Humberto Juanes).
3º Miguel Ángel Rivas (Número Colexio Humberto Juanes).
4º Brais Martínez Prado (Número 365 Colexio Frian).
5º Pablo González Sendra (Número 371 Colexio Anderssen).

Benxamín Feminino
1º Alexandra Figueroa Vázquez (Número 688 Colexio Sabaris).
2º Eugenia Juan Rollan (Número 772 Colexio Estudio).
3º Carla Penedo Rodríguez (Número 363 Colexio Covaterreña).
4º Laura Martínez (Número 487 Colexio Souto Doas).
5º Natalia Romero (Número 496 Colexio Natalia Romero).

Prebenjamin Masculino
1º Rafael Juan Rollan (Número 769 Colexio Estudio).
2º Anxo Brea Vidal (Número 467 Colexio Souto Doas).
3º Alberto Alvarez (Número 758 Colexio Chano Piñeiro).
4º Anxo Carril Vermellas (Número 96 Humberto Juanes).
5º Zecarias Fernan (Número 529 Souto Doas).

Prebenjamin Feminino
1º Carmen Pérez Caride (Número 707 Colexio Sabaris).
2º Laura Vilches (Número 120 Colexio Humberto Juanes).
3º María Olla Sánchez (Número 127 Colexio Humberto Juanes).
4º Itxane Larzabal (Número 45 Colexio Salgueiros).
5º Yara Diestelhorst (Número 705 Colexio sabaris).

Chupetes Masculino
1º Luis Cabaco (Número 738 Colexio Anxo dá Garda).
2º Iago Riobo Martín (Número 454 Colexio Souto Doas).
3º Juan González (Número 737 Colexio Anxo dá Garda).
4º Roi López González (Número 25 Colexio Humberto Juanes).

Chupetes Femininos
1º Yara Dwstll (Número 60 Colexio Areal Sabaris - Baiona)
2º María Olla (Número 101 Colexio Humberto Juanes Nigran)
3º Ana Cabreira (Número 718 Colexio Covaterreña).
4º Cristina Olla (Número 147 Colexio Humberto Juanes).
5º Zaira Otero (Número 900 Colexio Covaterreña).

 Cuadros (80.21 kB)

 Clasificación (45.33 kB)